31. júla 2012

Ranné cvičenie...

Dnešné ráno som začala: 6 km beh + 30 min domáci workout

Ráno po zobudení vôbec nie je od veci si trochu natiahnuť svaly a prípadne si zacvičiť. Samozrejme, závisí to od množstva času, ktoré ste ochotný investovať do seba. Žiadna investícia však nebude márna.
Ráno po zobudení si doprajte aspoň minútu na strečing. Začnite ľubovoľným spôsobom a naťahujte horné aj dolné končatiny, každú partiu asi po dobu 15 sekúnd. Ak máte záujem redukovať telesnú hmotnosť zo zásoby tukov, skúste použiť stacionárny bicykel, prípadne si choďte zabehať... na 15 minút vysoko intervalovým spôsobom. Cvičte na lačno. Intervalový tréning vyzerá tak, že 30s pracujete naplno a nasledovných 60s veľmi pomaly. V takomto intervale zotrvajte 10-15 minút. Namiesto bicykla však môžete použiť aj švihadlo, striedanie rýchlej a pomalej chôdze (alebo aj šprintov), plávanie, korčuľovanie, eliptikal, stepper a pod. Riaďte sa svojim zdravotným stavom i kondíciou.
Strečujte a pohybujte sa 15 minút každý deň intervalovým spôsobom a za 2 mesiace uvidíte úžasné výsledky. Vaša kondícia sa zlepší o 200%, váš objem a výkon pľúc bude neporovnateľné vyšší, zredukujete 5-10 kg a naberiete svalovú hmotu.
Neurobte však chybu a po cvičení si nedajte nič, čo je sladké a čo obsahuje príliš mnoho sacharidov. Radšej si doprajte kvalitný proteínový nápoj v jogurte (alebo zakysanom mlieku), vajíčka so zeleninou (pokojne aj so slaninou), trochu ovsených vločiek s proteínom alebo iné bielkovinové jedlo.

Zdroj: vladozlatos.com

Ak sa ti tento príspevok páčil, klikni dole na "Páči sa mi to" - pomáhaš zvyšovať návštevnosť blogu. Ďakujem. :)

30. júla 2012

Kde behať v Bratislave? časť 2.

Beh ponúka svojim fanúšikom neuveriteľné množstvo variácií na spestrenie. K tomu patrí aj striedanie bežeckých tratí, ktoré môžete navzájom pospájať. Ideálnou kombináciou sú aj tieto tri.

Nábrežie pri Dunaji 

Táto trasa je asi najviac rozmanitá v závislosti od toho, ako a koľko chcete behať. Môžete behať od nákupného centra Eurovea úplnou asfaltovou rovinkou až po River Park. Ten, kto má chuť, to môže potiahnuť až cez most Lafranconi na petržalskú hrádzu. Počas behu po nábreží Dunaja cez deň narazíte na množstvo turistov a ľudí kávičkujúcich na terasách, preto sa vyberte športovať radšej skoro ráno. 

Petržalská hrádza 

Keďže je petržalská hrádza mimoriadne obľúbená, hemží sa nielen bežcami, ale aj korčuliarmi, cyklistami a aj psíčkarmi. Môžete si vybrať, či preferujete skôr beh po asfalte, alebo sa vám viac páči behať po prírodnom povrchu. V letných mesiacoch sa majte na pozore, pretože je veľmi rozhorúčená a nemáte možnosť schovať sa do tieňa. Vzdialenosť si určujete sama – bežte, ako dlho sa vám bude chcieť, z hrádze sa môžete napojiť pod Novým mostom na Sad Janka Kráľa. 

Sad Janka Kráľa

Sad Janka Kráľa pri Auparku v Petržalke má obrovskú výhodu, a to, že beháte v parku a celý čas beháte v tieni, aj napriek tomu, že slniečko pripeká. Pre nadšencov behu, ale aj pre začiatočníkov sú k dispozícii dva okruhy. Jeden s dĺžkou 1 kilometer a druhý takmer 2 kilometre. Značenie okruhov, keď poznáte vzdialenosť, je výhodou. Odpadne vám starosť sledovať si vzdialenosť sama. Tieto dva okruhy je možné kombinovať, a tak si nastaviť tréning vlastným požiadavkám. A rada na záver: na jar či v lete behajte v sade J. Kráľa skôr v ranných alebo neskorších večerných hodinách, pretože cez deň sa park mení na oázu detí, mamičiek a športových hier.

Kde behať v BA? 1. časť 

Ak sa ti tento príspevok páčil, klikni dole na "Páči sa mi to" - pomáhaš zvyšovať návštevnosť blogu. Ďakujem. :)