13. októbra 2012

Sobota - trhovisko :)

Keď sobota, tak Miletička...obsah môjho košíka:


- čerstvý špenát (na môj milovaný Shrek, zrelé banány už mám)

- tekvica na pečenie (mňaaaaaam, symbol jesene - Tekvica obsahuje približne 90 % vody, čím je vhodnou surovinou na prípravu diétnych jedál. Obsahuje veľké množstvo vlákniny a pre svoju schopnosť absorbovať jedovaté látky v črevách je veľmi dobrá na detoxikáciu organizmu. Plody tekvice sú ľahko stráviteľné, hoci aj za surova. Tekvice obsahujú prospešné cukry, bielkoviny, škrob, pektín, vitamíny skupiny A, C, B1, B2, E, nenasýtené kyseliny, draslík, horčík, vápnik, železo a zinok...no nekúp ju!)

- peľ (superjedlo!!! - bude o tom samostatný článok, do jogurtu, musli, alebo "len tak" 1 čajová lyžička denne)

- jablká
- zelenina do polievky
- baklažán

....a samozrejme, môj milovaný, megazdravý ľanový olej - do šalátu, do jogurtu, musli, smoothies, do polievok...najlepsí zdroj  omega-3 mastných kyselín (z DM):+ čerešnička na torte...túto fotku som musela, špeciálne pre Vás, The Adams family v telke, hahahaha <3

Večné dieťa :DTeraz šup-šup upratovanie, poobede beh (8-10 km podľa nálady)...večer zábava, pekný víkend aj Vám!


12. októbra 2012

Weekend workout

20 Jumping jacks
10 Burpees:
 - začiatočníci bez klikov
20 Lunges (výpady)
50 Mountain Climbers:
 - začiatočníci koľko vládzete :))) ťažký ale vynikajúci cvik na hlboké brušné svaly
10 Kliky - začiatočníci ženské kliky
20 Triceps dips: 
10 Plank Jacks:
15 Jump squats: 
20 Bicycle crunches
15 Sumo squats:  
10 Kliky


Začiatočníci: 1 kolo
Pokročilí: 2-3 kolá

Pot je plačúci tuk, tak po'me!

Farebná zeleninka...


Biele - na imunitný systém
Zelené - očista organizmu, detoxikácia
Red - kardiovaskulárny systém
Žlté - pokožka, pružnosť pokožky
Oranžové - prevencia rakoviny
Fialové  - dlhý život :)    

11. októbra 2012

Čo tak ranné cvičenie?


Ráno po zobudení vôbec nie je od veci si trochu natiahnuť svaly a prípadne si zacvičiť. Samozrejme, závisí to od množstva času, ktoré ste ochotný investovať do seba. Žiadna investícia však nebude márna.

Ráno po zobudení si doprajte  (aspoň) minútu na strečing. Začnite ľubovoľným spôsobom a naťahujte horné aj dolné končatiny, každú partiu asi po dobu 15 sekúnd. Ak máte záujem redukovať telesnú hmotnosť zo zásoby tukov, skúste použiť stacionárny bicykel na 15 minút vysoko intervalovým spôsobom. Cvičte na lačno. Intervalový tréning vyzerá tak, že 30s pracujete naplno a nasledovných 60s veľmi pomaly. V takomto intervale zotrvajte 10-15 minút. Namiesto bicykla však môžete použiť aj švihadlo, striedanie rýchlej a pomalej chôdze (alebo aj šprintov), plávanie, korčuľovanie, eliptikal, stepper a pod. Riaďte sa svojim zdravotným stavom i kondíciou.

Neurobte však chybu a po cvičení si nedajte nič, čo je sladké a čo obsahuje príliš mnoho sacharidov. Radšej si doprajte kvalitný proteínový nápoj v jogurte (alebo zakysanom mlieku), vajíčka so zeleninou (pokojne aj so slaninou), trochu ovsených vločiek s proteínom, alebo iné bielkovinové jedlo.

Bicycle-bicycle-bicycle... :)))

 

 

Ja som dnes dala spinning 50 min, a Vy?

10. októbra 2012

Krémová polievka z hokkaido


Tekvica ‘Hokkaido’ je nielen chutná, ale aj zdravá. Podľa orientálnej medicíny je liečivá hlavne pre oblasť sleziny, slinivky brušnej a žalúdka. Je bohatá na karotén, z ktorého si telo vytvára vitamín A. O vysokom obsahu karoténu svedčí žiarivá farba celého plodu. Dužina obsahuje veľmi veľa draslíka a málo sodíka, čo má priaznivý účinok pri liečení kardiovaskulárnych ochoreníPotrebujeme:600 g tekvica, 1,2 dcl smotana 33%, cibuľa, olivový olej, soľ, tekvicové semienka, čierne mleté korenie
Ako na to:Na olivovom oleji opečieme na drobno nakrájanú cibuľu. Pridáme nadrobno pokrájanú tekvicu (aj so šupkami, tam je najviac vitamínov!), ochutíme, zalejeme vodou a necháme povariť asi 15 minút. Keď je tekvica mäkká, rozmixujeme ponorným mixérom. Necháme prevrieť a zjemníme sladkou smotanou. Nakoniec ozdobíme vyšľahanou šľahačkou (nemusíme :) ) a tekvicovými semienkami, tekvicovým olejom. Mňam!

Ak sa ti tento príspevok páčil, klikni dole na "Páči sa mi to" - pomáhaš zvyšovať návštevnosť blogu. Ďakujem. :)

8. októbra 2012

Provokujem.... :P

Milujem fitness!
Pre niektorých skončili prázdniny a začala škola. Pre ďalších práca neskončila ani nezačala, pracujú stále. Čo tak, ale prestať byť nespokojný so svojou postavu a začať niečo so sebou robiť?

Motivuj sa!

Najľahšou cestou je povedať, že nemáš čas, že nemáš kde chodiť cvičiť. Vyhováranie ti ide, ale ako si na tom s cvičením? Každý by chcel mať skvelú postavu a pritom nič pre to nerobí. Neexistujú prípravky s čarovnými pilulkami, že si jednu dáš a schudneš. Dáš si ďalšiu a nabereš čistú svalovú hmotu. Ak budeš celý život hovoriť len, že sa to nedá, nemám čas, budeš stratený a nikdy nezískaš to, po čom túžiš. Skvelú postavu!

Nemám čas na cvičenie

Stále len tie výhovorky o tom čase. Dlho by Vám to trvalo do fitnes centra, musím sa doma postarať o deti a manžela. Začnite konečne myslieť aj na seba a nemajte len klapky na očiach. Svet ponúka toľko možností a cvičenie nie je výnimkou. Skúste si urobiť plán práce a chcete mi povedať, že si nenájdete hodinku alebo dve len pre seba? Jáááj, Vám sa nechce!

Nemáme fitko, nebudem chodiť cvičiť

Zase dookola to isté. Videli ste niekde napísané, že ak chcete cvičiť, musí to byť len vo fitnes centre? Pravidelný pohyb je predsa tiež cvičenie a cvičiť sa dá aj doma. Jáááj, to za Vám zase nechce a určite príde ďalšia výhovorka. Keď dieťa nechce zeleninu, rodičia mu to prikážu lenže vy ste už dospelí a nemá Vám to kto prikázať. Zleniveli ste a takto to pôjde ďalej, treba s tým niečo urobiť.

Moje brucho...like!

KONEČNE SA PRESTAŇTE VYHOVÁRAŤ


JE ČAS NA ZMENU!


Či máš 15 alebo 40 rokov. Nikdy nie je neskoro začať niečo pre seba robiť. Nehovorím, že kvôli tomu si hneď treba platiť drahé fitká alebo nakupovať domov drahé stroje. Všetko začína len od teba tak sa začni hýbať. Vonku je pekné počasie tak si choď každý deň na pár minút zabehať, zabicyklovať, pokorčuľovať,….
Keď je škaredé počasie tak môžeš cvičiť aj doma, to nie je žiadny problém. Využí veci , čo máš okolo seba, všetko je len v tvojej hlave!

PRVÝ IMPULZ NA ZMENU MUSÍ ÍSŤ OD TEBA

Nebodaj ideš čakať na to, kedy ti niekto povie, že by si mal so sebou niečo robiť. Nie je lepšie počúvať toto?,, Ako si sa zmenil. Ty cvičíš? Vyzeráš naozaj dobre!” Vety, ktoré by počul každý z nás veľmi rád, ale bez toho aby si nezačal, nedokážeš nič.
Netvrdím, že cesta k zmene postavy je jednoduchá. Pravda, je tŕnistá, ale ten úspech stojí za to. Ľudia sa na teba začnú pozerať inak, budeš sa cítiť lepšie, znížiš možnosť infarktu alebo akéhokoľvek ochorenia.

NECVIČ PRE ĽUDÍ, ALE PRE SEBA!

Šťastní bežci :)

 Ak mieniš zmeniť svoju postavu, rob to len kvôli sebe. Nech ťa iní do toho netlačia. Ty sám sa rozhodni či si slabý jedinec, ktorý všetko vzdá alebo silný žralok, ktorý, keď sa do niečoho zahryzne, už to nepustí! V tvojej hlave je ta cesta, len ju musíš objaviť. Ľudia neprajú úspech, keď ti niekto hovorí, že na to nemáš a nedokážeš to, ešte nevie, čo sa v tebe skrýva. Takéto reči len v tebe musia zbudzovať ešte väčšiu túžbu a odhodlanie zmeniť sa. Ty si šelma a šelmu práve vypustili!

Kto povedal, že beh nie je atraktívny šport? :P

Dúfam, že sa Vám článok páčil. Motivuj sa a začni niečo so sebou robiť, ešte dnes! :)

7. októbra 2012

Ži svoj sen...

Ahojte,

po dlhom čase off, konečne opäť funguje hlavička "Tímein svet", jupi-jupi! Teda mne áno, dúfam, že aj Vám...Toto je tvoj život. Rob často to čo máš rád.
Ak sa ti niečo nepáči, zmeň to.
Ak nemáš rád svoju prácu, daj výpoveď.
Ak nemáš dosť času, prestaň pozerať televízor.
Ak hľadáš lásku svojho života, nehľadaj – ona si ťa nájde, keď budeš robiť to čo máš rád.
Prestaň komplikovať, život je jednoduchý. Všetky emócie sú krásne.
Keď ješ, vychutnaj si každý kúsok.
Otvor svoju mysel, náruč a srdce novým veciam a ľuďom.
Spýtaj sa každej osoby na jej vášeň a prezraď jej svoj sen.
Často cestuj. Niektoré príležitosti sa naskytnú len raz, nepremeškaj ich.
Život je o ľuďoch, ktorých stretneš a o veciach, ktoré
s nimi vytvoríš, preto choď von a začni tvoriť.
Život je krátky. Ži svoj sen
.