14. decembra 2012

Banány

Ja som taká opička... :D
Milujem banán, doprajem si ho takmer každý deň. Je to môj hnací motor, nevyčerpatelný zdroj energie kedykoľvek, kdekoľvek...najlepšie v kombinácii so špenátom, haha, ale to už viete! Nie, od banánov sa nepriberá... ;)

Nikdy, nedajte banán do chladničky! ...(velmi rýchlo dozrievajú)
To je zaujímavé. Po prečítaní tohto, budete nikdy sa nepozerajte na banán rovnakým spôsobom znovu.

Banány obsahujú tri prírodné cukry - sacharóza, fruktóza a glukóza v kombinácii s vlákninou. Banán dáva okamžitú, trvalú a podstatnú zvýšenú energiu.

Výskum potvrdil, že len dva banány poskytujú dostatok energie pre namáhavé 90-minútové cvičenie. Niet divu, že banán je ovocie číslo jedna u popredných svetových atlétov.

Ale energia nie je jediný spôsob, ako banán, nám môže pomôcť udržať sa fit. To môže tiež pomôcť prekonať podstatné množstvo chorôb a neželaných stavov, tvoriac tak sa musí pridať do našej stravy.

Depresie:
Podľa nedávneho prieskumu uskutočneného medzi ľuďmi trpiacich depresiou veľká časť sa cíti výrazne lepšie po požití banánu. To je preto, že banán obsahuje tryptophan, druh proteínu ktorý telo premení na serotonín, a ten uvoľňuje relaxačný prvok a zlepšuje náladu a celkovo vás robí šťastnejší.

PMS:
Zabudnite na prášky - jesť banán. B6 vitamín obsahuje reguluje hladinu glukózy v krvi, čo môže ovplyvniť vašu náladu.

Anémia:
Vysoký obsah železa v banánoch dokáže stimulovať tvorbu hemoglobínu v krvi a pomáha v prípade anémie.

Krvný tlak:
Toto jedinečné tropické ovocie má extrémne vysoký obsah draslíka a pritom nízky obsah soli, takže je ideálny v boji proti krvnému tlaku a cievnym mozgovým príhodam.
Takto vyzerá zrelý banán - s čiernymi bodkami.

Brain power:
200 študentov na Twickenham (Middlesex) školy (Anglicko) bolo umožnené prostredníctvom svojich skúšok tento rok sa posiliť banánovou potravou: na raňajky, na obed v snahe posilniť ich výkon mozgu. Výskum ukázal, že draslík zbalil ovocie, dokáže pomáhať a robiť študentov oveľa pozornejšími.

Zápcha:
S vysokým obsahom vlákniny, môže aj banány v strave pomáha obnoviť normálnu činnosť tráviaceho traktu, pomáha prekonať problémy bez použitia laxatív.

Opica:
Jeden z najrýchlejších spôsobov, ako liečiť opicu, je urobiť si banánovo mliečny šejk osladený medom. Banán upokojuje žalúdok a, s pomocou medu vybuduje naspäť zničenú hladinu cukru v krvi, zatiaľ čo mlieko upokojuje a znovu zavodní váš systém.

Pálenie záhy:
Banány majú účinok ako prírodný antacíd v tele, takže ak máte problémy s pálením na srdci, zjedzte banán na úľavu.

Ranná nevoľnosť:
Pár kúskov banánu medzi jedlami pomáha udržať hladinu cukru v krvi a odstraňuje ranné bolesti.

Bodnutie komárom:
Predtým než siahnete pre krém bodnutí hmyzom, skúste trieť postihnutú oblasť s vnútrom z banánovej kožu. Mnoho ľudí zistí, že neuveriteľne účinný v znížení pálenia a podráždenosti pokožky.

Aj Sharapova ho má rada...


Nervy:
Banány majú vysoký obsah B vitamínov, ktoré tíši nervový systém ..

Nadváha a pri práci? Štúdium na psychologického ústavu v Rakúsku nájdených tlak v práci vedie k napcháva sa upokojujúcimi doplnky ako je čokoláda a chipsy. Pohľad na 5000 hospitalizovaných pacientov vedci zistili, že najviac obézni boli viac pravdepodobné, že bude v práci pod vysokým nátlakom. Správa dospela k záveru, že aby sa zabránilo panike vyvolanej chute, potrebujeme kontrolovať našu hladinu cukru v snacking s vysokým podielom uhľohydrátov požitý každé dve hodiny vám pomôže udržať úroveň stabilný.

Žalúdočné vredy:
Banán je používaný ako diétne jedlo pri zažívacích problémoch pre svoju hladkú textúru a jemnosť. Je to jediné ovocie, ktoré môže byť bez bolestí iv chronických prípadoch. To dokáže neutralizovať nadmernú kyselinu a znižuje podráždenie tým, že jemne obalí steny žalúdka.

Regulácia teploty:
Mnoho iných kultúr pozri banány ako "chladiace" ovocie, ktoré dokáže znížiť obe, ako telesnú tak i emocionálny teplotu nastávajúcich mamičiek. V Thajsku, napríklad tehotné ženy jedia banány aby zaistili, že ich dieťa sa narodí s normálnou teplotou.

Takže, banán je skutočne prírodný prostriedok na veľa chorôb. Keď to porovnáte s jablkom, má štyrikrát proteín, dvakrát sacharidov, trikrát fosforu, päť krát viac vitamínu A a železa, a dvojnásobok iných vitamínov a minerálov .. To je tiež bohatá na draslík a je jedným z najlepších hodnôt potravín po Takže možno je čas na zmenu, že dobre známej frázy tak, že povieme, že banán denne drží doktora preč! "

10. decembra 2012

Môj jedálniček 10.12. 2012

Snežííííííííííííííí :D
R: 2 rajčiny, 2 vajcia na tvrdo, jablko
D: 1/2 pomelo, 2 mandarínky
O: steak z morčacích pŕs na červenom víne so sušenými slivkami, restovaná kuracia pečienka s cibuľkou, zeleninový šalát
O: grapefruit
V1: špenát, jablko, 1/2 banán, 1 PL kokosový olej drink
V2: 2 rajčiny, kozí syr 

9. decembra 2012

10 zákerákov

Na brušné svalstvo najviac zaberajú rôznorodé cviky a pestré športové aktivity. OMYL!!! Brušné svaly sa budujú predovšetkým v kuchyni!!!  Môžete cvičiť od rána do večera, pomôcť či naopak uškodiť môže bruchu predovšetkým jedálny lístok. 
Tieto potraviny by ste teda mali buď úplne vylúčiť, alebo obmedziť na minimum.

1. Malinovky a sladené nápoje

Sladené, energetické nápoje obsahujú toľko cukru, že keby ste ich mali ako kocky rozložené pred sebou, nezjedli by ste ich, aj keby vás niekto nútil. Preto džúsy (výnimka: 100 % čerstvo vyšťavené), energetické nápoje a sladené vody rôzneho druhu obmedzte (ja ich nepijem vôbec, nikdy, ani na Vianoce :)). Vymeňte ich za vodu (sem tam čisté minerálky), tá je ideálna a najzdravšia!

2. Biela múka

Pečivo, cestoviny z bielej múky sa vám rovno ukladajú tam, kde nechcete. Rafinovaná biela múka vám nedodá žiadne živiny, len sacharidy, ktoré sa pri nedostatočnej fyzickej aktivite ľahko zmenia na tuky a usadia sa na tých najhorších miestach. Už viete, biely cukor, bielu múku nejem vôbec.

3. Údeniny

Obsahujú veľa soli, ktorá zadržiava vodu a bráni metabolizmu fungovať na plné obrátky. Sem tam si ich ale doprajem :).

4. Ovocie na večeru

Presne tak! Ani ovocie na večeru nie je ten najlepší nápad! Ovocie obsahuje veľa ovocných cukrov, ktoré počas dňa dokážete spáliť, no večer už si s ním vaše telo nevie poradiť. Dajte si ovocie, ale cez deň!

5. „Zdravé“ vločky na raňajky

Zdravé raňajky? Dajte si pozor na rôzne hotové zapekané či pražené vločky s čokoládou či ovocím, ktoré sú kalorickejšie než obyčajný chlieb s lučinou a paprikou. Navyše, obsahujú strašne veľa cukru, umelých farbív, konzervantov, hrôza... Müsli si radšej urobte doma, z čistých ingrediencií, alebo sledujte etikety! Aj v obchodoch sa predávajú dobré müsli bez pridaného cukru...

 6. Tavené syry

Okrem toho, že nie sú vôbec zdravé sú tieto polotovary nevhodné ani "na brucho". Obsahujú veľa solí a „éčiek“, ktoré telu len škodia. Tavené syry som nikdy nemala rada, chvála Bohu!

7. Mrazená pizza

Každý sa občas ponáhľa, ale odbiť obed mrazenou pizzou, to nie je dobrá myšlienka. Niektorí výrobcovia prekvapia iba štvorpercentným obsahom zeleniny! Zvyšok tvoria éčka, biela múka, údeniny a syr. Mrazenú pizzu som v živote nejedla, ani nechcem.

8. Tvrdé syry

Ešte raz syr. Tvrdé syry ako gouda, eidam, parmezán sú najtučnejšie zo všetkých. Takže pre svoje štíhle bruško ich určite na večer vynechajte (mozarella, nízkotučné tvrdé syry, cottage, feta, ovčí syr sú však ideálne na večeru.).

9. Nátierkové maslo

Ďalším hriechom sú kupované nátierky, šaláty (s obsahom majonézy) a nátierkové maslá. Zvyknite si ich radšej vyrábať samy! Iba tak budete mať prehľad o ich zložení. Asi som divná, v živote som nejedla nátierkové maslo, teda raz som ho ochutnala a...radšej nie, ďakujem. Domáce nátierky z kvalitných surovín však milujem a kedykoľvek.

10. Müsli tyčinka

Je najväčším zradcom. Keď sa do nej zahryznete, máte pocit, že pre svoju líniu robíte to najlepšie. Opak je pravdou. Sú totiž plné cukrov. Ak si kúpite tie s čokoládovou či čokoládovou polevou, môžete na diétu rovno zabudnúť. Zase, zlaté pravidlo: čítať etikety!!!