27. augusta 2012

Zdravo žiť znamená:
ZDRAVÁ VÝŽIVA
Zdravá strava neznamená len kvalitné “palivo” pre svaly. Zdravá strava znamená aj výživu pre mozog. V dobrom i zlom. Aj to je dôvod, prečo sa naozaj neoplatí ignorovať pojem “racionálna výživa”.

POHYB
V živote má byť rovnováha. Preto energiu, ktorú prijmeme, musíme tiež vydať. Na pohyb, aspoň formou prechádzky, by sme si mali nájsť čas každý deň.

POZITÍVNE MYSLENIE
Zobudiť sa ráno s dobrou náladou, pozitívnou, bez ohľadu na počasie, či nástrahy kt. nás čakajú v ten daný deň je veľmi dobré, rozumné a motivačné. Hlavne aj zdravé, zlepšuje psychickú kondíciu a napomáha k fyzickej pohode človeka. Naopak pocit negatívnej nálady zhoršuje nechuť do života, či daného dňa, zhoršuje vzťahy s ľuďmi podráždenosťou, frustráciou, ktorá z nás vyžaruje. Ja osobne veľmi nemám rada frázy typu ,, Toto a hento ma dnes čaká, bude to veľmi náročné. Nezvládnem to. Toto sa nedá.” Pôsobia na okolie veľmi negatívne, nemotivačne. Všetko sa dá, keď sa chce. Najprv musí človek chcieť, potom veriť v tú danú vec, veriť, že skončí tak, ako on sám chce, teda veriť a hlavne myslieť pozitívne. Nie všetko vždy vyjde tak, ako si fantázia človeka naplánuje, ale skúsiť, snažiť sa znamená veľa, vždy je ten človek ďalej, čo skúsil, snažil sa, ako ten, čo to hneď odvrhol a hneď v prvom momente Stopol! Dôverovať sebe samému znamená presvedčiť sa, že môžem myslieť pozitívne, že môžem byť úspešný, že môžem vyvíjať iniciatívu o úspech. Je aj vedecky dokázané, že pozitívne myslenie prispieva k väčšej pohode k mnoho dôvodom na úsmev. Vnútro človeka dokáže veľa, len treba chcieť a veriť v pozitívny koniec svojho snaženia. Myslieť pozitívne znamená aj mať nádej, nebyť zmierený s terajším, či minulým stavom, a preto pevne dúfam, že pozitívnejších ľudí bude čoraz viac, lebo často sa stretávam s myšlienkami, ktoré prezentujú ľudia ,, Neviem, nedá sa, nechcem, dopadne to zle, Nerob” Všetky negované myšlienky, pocity bránia k rozvoju človeka, či úspechom. Treba brať život pozitívne… Netreba sa nechať rozhádzať menšími problémami, či počasím, inými javmi alebo viacerými malými neúspechmi, veď ISTO nás čaká ďalšia pozitívna chvíľa, či úspech :)

ÚSMEV - prajem krásny deň! :)
 Ak sa ti tento príspevok páčil, klikni dole na "Páči sa mi to" - pomáhaš zvyšovať návštevnosť blogu. Ďakujem.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára