29. novembra 2012

Maskovaný karfiol

 Ahojte,

ďakujem krásne za dobré priania, empatiu a že na mňa myslíte :), zlatí ste veľmi...už sa mám lepšie, ale poviem Vám pravdu: hovadsky to bolelo, nebola som schopná sa ani obliecť, od bolesti som 2 dni revala pod horúcou sprchou... keďže ma to chytilo pred víkendom, tak som v nedeľu letela na pohotovosť, lebo sa to už nedalo vydržať. Mala som pocit, že idem ochrnúť. Tam ma nadopovali injekciami ale po pár hodinách sa znovu tie bolesti dostavili v plnej miere.... potom som bola u ortopéda a ten mi povedal, že je to následok nejakého prechladnutia, alebo klíma v práci (teda nemám to zo športu, juhejj!), a že to musím len pretrpieť, že to postupne prejde.  Dostala som ďalšiu injekciu, strašne silné lieky proti bolesti - opiáty, lieky na uvoľnenie svalového napätia, lieky s protizápalovým účinkom, ach-ach, tak drvivú časť dňa jednoducho prespím...som PN, kontrola o týždeň. Na Vaše maily odpíšem cez víkend - ďakujem.

Tak, aj ja Vás chcem potešiť s fajným receptíkom :) Dávajte si na seba a na svoje zdravie pozor, papa!

Karfiol som nikdy nemala moc rada, no zistila som, že je veľmi zdravý, preto ho vždy nejak maskujem a teda spojila som ho s mojou veľkou láskou špenátom. :) Keď varíte karfiol - len počkať kým voda zovrie s cesnakom a dať mu 3min nech zmäkne aby sa dal rozmixovať. Do tej zmesi pridať za hrsť čerstvých špenátových baby listov, ktoré už nevaríme. Scedíme, prehodíme do mixera, alebo ručným premixujeme s mliekom alebo s tou vodou v ktorej sme karfiol varili. Pridáme soľ a čierne korenie a podávame ako husté pyré (každý si doriedi ako mu chutí) ...dozdobené čerstvým malinkým karfiolíkom a listami baby špenátu dá polievke aj chrumkavé efekty..:) husté, plné života a zdravia.

2 komentáre:

  1. Dnes som si túto dobrotu dopriala na obed po 6km behu hore kopec dolu kopec...pridala som si tam ešte 2 varené vajíčka...no musím povedať že už dávno som takú dobrotu nejedla :)))a musela som nechať na ochutnanie celej rodine :(

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Haha, robis radost, si super!!! Jasna vec, vajicka, mozarella moze byt! ;)

    OdpovedaťOdstrániť